НАШИ ЂАЦИ УЧЕСТВОВАЛИ У ОБЕЛЕЖАВАЊУ СВЕТСКОГ ДАНА ДЕЦЕ ОБОЛЕЛЕ ОД РАКА 15.02.2018. НУРДОР

Светски дан деце оболеле од рака обележен је и на Градском тргу у нашем граду. Рецитатори наставнице Госпе Станојевић и хор под вођством наставице Сунчице Јаковић су били представници наше школе у програму који је био приређен на тргу.

1 RAK NURDOR 2018

ОСТАЛЕ ФОТОГРАФИЈЕ КЛИКНИ И ВИДИ!        ФОТОГРАФИЈЕ!

ПРВАЦИ У ПОСЕТИ МУЗЕЈУ ''ЧАРДАЦИ АМБАРИ КОТОБАЊЕ'' ФЕБРУАР 2018.

У циљу упознавања и чувања народне традиције, и прваци су били у посети музеју и изложби "Чардаци и амбари". Након завршеног разгледања у музеју, шетали смо улицама и трудили се да уочимо котобање, које су и даље у употреби у неким деловима нашег града.

1 MUZEJ 1 R 1018 KOTOBANJE

ЈОШ ДИВНИХ ФОТОГРАФИЈА КЛИКНИ И ВИДИ НАШУ ФЕЈС СТРАНИЦУ ШКОЛЕ!

УЧЕНИЧКИ ПАРЛАМЕНТ 13.02.2018. РАДИОНИЦА НЕНАСИЉЕ

У циљу борбе против вршњачког насиља 13. фебруара одржана је радионица под називом НЕНАСИЉЕ у којој су учествовали чланови Ученичког парламента.
Анализа радионице је показала да већина чланова мисли да се у школама - уопште одомаћила грубост у комуникацији. Иза тога доминирају тврдње: у школама има ученика којих се други ученици плаше и школа је безбедно место.
UC PARLAM 2018

ПОСЕТА ПРЕДШКОЛАЦА ФЕБРУАР 2018.

Предшколци су нас ОДУШЕВИЛИ, као и сваке године када дођу код нас. И ове године је део активности била посета часовима првака.
Сви заједно, вежбали смо, дружили се и уживали на часу физичке културе. Предшколци су показали заинтересованост, спретност и лепо васпитање, а прваци су  расположени да помогну, учествују и једном речју били су сјајни домаћини.

Надамо се да су лепа осећања обострана и чекамо вас од 1.септембра код нас.

POLETARAC 2018

ДИВНЕ ФОТОГРАФИЈЕ И АНИМАЦИЈЕ КЛИКНИ И ВИДИ!

06.02.2018. ОДРЖАН ЗАЈЕДНИЧКИ РОДИТЕЉСКИ САСТАНАК

6. фебруара у нашој школи одржан је заједнички родитељски састанак. Тема састанка је била упознавање родитеља нижих разреда са пројектним активностима школе које су у току и које нам тек предстоје. Састанак су водиле психолог школе и заменица директора школе Снежана Матић Олујић, учитељице Наташа Станић, Марија Радовић и Ирена Лазаревић. У плану је и даље упознавање родитеља школе са овим и сличним активностима. Родитељи представљају снагу школе и драгоцена је њихова подршка ученицима у свим активностима у које су они укључени и које се на њих односе .

RODITELJSKI ZAJEDNO 2018

НЕМАЊА БЈЕЛИЋ 5-1 ПРВАК ДРЖАВЕ У ЏУДО-у

Немања Бјелић ученик 5-1 наставља успешно у џудо такмичењу. Првак Војводине у врло тешком клупском такмичењу освојио је и титулу првака државе. 28.10.2017. у Зрењанину. Браво!! Честитамо!!

28 10 2017 BJELIC NEMANJA PRVAK DRZAVE

НОСИЛАЦ СВЕТОСАВСКЕ ПОВЕЉЕ ЗА ШКОЛСКУ 2017/18. ГОДИНУ НЕВЕНА НОВАКОВИЋ УЧЕНИЦА 8-2

Када бисмо набрајали све медаље које је Невена освојила, овај папир би нам био мали. Када би требало да опишемо са колико жара она одлази на свако такмичење, мала би нам била и једна свеска. Јер, Нена је баш таква. Одговорна, упорна, вредна и темељна. Сваком задатку приступа озбиљно и максимално концентрисано. У школи је увек насмејана и због тога омиљена код својих другара који је увек бодре и подржавају у ономе што она највише воли. А, поред школе у којој је она сјајна и ниже петице, гимнастика је оно што Нена највише воли и у чему се пронашла.

Медаља је освојила много, а почела је да их осваја још у нижим разредима. Бројна су њена прва места на разним нивоима такмичења, а на Купу Војводине је редовни освајач једног од прва три места.

2015. године је заузела 1. место на Ревији ритмичке гимнастике.

2016. као ученица 6. разреда наше школе, Нена је освојила 1. место на окружном такмичењу, а на Школској олимпијади у Врању освојила сребрну медаљу у вишебоју. Исте године била је и државна првакиња.

2017. године је освојила 2. место на државном првенству у ритмичкој гимнастици, као појединка, а 1. место екипно. Сигурни смо да неће ту стати, јер пред њом је још много изазова.

Један од задатака школе је и да открије и подстиче добре стране својих ученика.

Ако смо Невени помогли да открије и развије свој таленат, успели смо.

Баш као и она. Наше злато.

SVETOSAVSKA NEVENA NOVAKOVIC 2018

ФОТОГРАФИЈЕ КЛИКНИ И ВИДИ!

ТАКМИЧЕЊЕ У СКЛАПАЊУ РУБИКОВЕ КОЦКЕ 02.02.2018.

02.02.2018. у свечаној сали одржано такмичење у склапању РУБИКОВЕ коцке.Остварили смо циљеве: дружење, развијање такмичарског духа и макар мало удаљити ученике од прекомерног - штетног коришћења мобилних телефона.

Учествовали ученици шестог, седмог и осмог разреда а најбоље резултате постигли:
1.место НЕМАЊА МАРКОВИЋ  (средње време 30 секунди)
2. место ИВАН БАТАЛО (средње време 41 секунда)
3. место АЛЕКСАНДАР ПОПОВИЋ (средње време 43 секунде)
Све честитке за њих али и за Штерлеман Уроша, Филиповић Бојана, Кокир Милоша, Јовић КостуЧучин Татјану, Шукунда Михајла, Љаљић Николу и Гаковић Срђана.
RUBIKOVA TAKM 2 2 2018