7. манифестација 19.05.2017. ''Дани словенске писмености и културе''

У оквиру манифестације ,,Дани словенске писмености и културе'' наша школа је имала изложбу икона. Изложбу је отворила учитељица Наташа Станић. На изложби је било постављено дванаест икона и то : Светог Стефана Дечанског, Светог Саве, Светог Симеона Мироточивог, Светог Ћирила и Методија, Светог краља Милутина, Цара Душана, Светог цара Уроша, Светог краља Уроша првог, Светог краља Драгутина, Светог цара Лазара, Преподобне Анастасије. Иконе су радили ученици четвртих разреда наше школе са учитељицама : Наташом Станић, Иреном Лазаревић, Маријом Галечић, Сањом Кадар, Маријом Тополић, Горданом Стојанац, Живком Илић, Весном Крстић, Маријом Радовић и Јасмином Рауш. На изложби је била изложена и икона Светог Саве рад ученика седмог и осмог разреда и наставнице Александре Станковић. Изложба је изазвала Велико одушевљење код многобројних посетилаца и књижевника Владимира Меденица. Посебан утисак изложба је оставила на нашег уваженог академика Матију Бећковића који је у току беседе на отварању манифестације ,,Дани словенске писмености и културе'' рекао :,, Мислим да има наде за наш народ , изгледа да смо почели да се враћамо правим вредностима а то је сведок ова изложба коју смо мало пре видели''.

PISMENOST 2017

ЈОШ ЛЕПИХ ФОТОГРАФИЈА КЛИКНИ И ВИДИ!