САСТАНАК АКТИВА ПСИХОЛОГА И ПЕДАГОГА ОПШТИНЕ РУМА 18.09.2018.

Наша школа домаћин састанка до сада најбројнијег актива психолога и педагога основних, средњих школа , предшколске установе ''Полетарац'' и Центра за социјални рад општине Рума.

Директорка Обренка Красић и помоћник директора Снежана Матић Олуић поздравиле присутне.

Главна тачка дневног реда састанка – платни разреди и положај стручних сарадника. Састанку присуствовали: правник школе који је указао на неравноправан положај запослених у образовању пре свега високо образованог ненаставног кадра и стручних сарадника, председници синдиката Љиљана Бакић( УНИЈА) и Јордан Станојковски (СПРВ) и подржали скуп и иницијативу актива психолога и педагога румске општине да упуте захтеве за једнак третман свих запослених у образовању надлежним министарствима, удружењима и синдикатима.

За нову председницу актива изабрана Биљана Хавлек дипломирани психолог из ОШ ''Иво Лола Рибар''.

1 PSIHOL PEDAG AKTIV 9 2018