Панел младих саветника заштитника грађана

Панел младих саветника заштитника грађана формиран је 2010. године и представља групу од 30 деце и младих изабраних на Јавном позиву. Њихова основна улога је да пренесу заштитнику грађана теме важне за децу и омладину. Уколико имаш између 13 и 15 година и заинтеросаван/а си за ову тему, позивамо те да се пријавиш.

flajer 1

flajer 2

Дечија недеља 2021. године

И ове године у ОШ ,,Душан Јерковић" обележена је Дечија недеља. Мото ове године био је ,,Дете је дете да га волите и разумете". Ученици су цртали, певали, играли се и дружили, а што је најважније у свему томе уживали. Као школа, најпоноснији смо што наши ђаци схватају да је бити прави друг и добар човек, један од најважнијих задатака који треба да савладају. Делић атмосфере са овогодишње Дечије недеље погледајте на сликама:

Огледни час Развој лексике српског језика

На данашњи дан 26. септембар обележава се Европски дан језика. У нашој школи овај датум обележила је наставница Вишеслава Налчић организовавши огледни час српског језика са ученицима одељења 8/2, а уз техничку подршку Данила Филиповића, ученика одељења 7/1.

Било им је занимљиво, научили су много тога, а и ми смо били изненађени неким новим сазнањима. Погледајте како је то изгледало и уживајте!

огледни

Радна ненаставна субота

Субота 18. 9. 2021. године је према Правилнику војвођанског школског календара радни ненаставни дан. У прилогу с

е налазе активности као и њихово трајање по разредима

Неке активности можете видети на сликама кликом на линк

Дронови за школе

Претходне недеље, наши наставници Љиљана Бакић, Душан Вуксан и Младен Алексић, прошли су обуку за коришћење дронова у настави. Ова обука била је у склопу доделе дронова школама у оквиру сарадње Ротари клубова и Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије. Уговор о донацији потписала је директорка Наташа Станић. Унапред се радујемо примени дронова у настави, јер ће наши ученици сигурно уживати.

viber slika 2021-09-09 16-45-25-886

Нова енергија

У уторак 31. 8. 2021. наша школа постала је богатија за још једну младу генерацију. Сто осам првака уживало је у приредби коју су за њих спремили ученици петог разреда. Певали су, играли и положили Заклетву Душановаца. Желимо им да расту и уче са пуно радости и ентузијазма који им, судећи по оном што смо видели, не мањка :).

prv

Почетак школске године

Драги ученици и поштовани родитељи ,
Обавештавамо вас да ће школска година за све ученике почети 1. 9. 2021. и то по следећем моделу:
* Сви ученици старијег узраста (V-VIII разред) крећу пре подне од 8:00 часова;
* Сви ученици млађег узраста ( I-IV Разред) крећу после подне од 13:30 минута.
Часови ће трајати 45 минута.
Смене ће се мењати на недељном нивоу, с тим што ће настава за ученике од петог до осмог разреда у послеподневној смени почињати у 13:00 часова.
Ученици су у обавези да као и претходне године носе заштитне маске.
Посебно обавештење за родитеље ученика првог и петог разреда:
У уторак 31. августа одржаће се посебни родитељски састанци и то по следећој сатници:
15:00-15:30 - родитељски састанак за одељења I/1, I/2;
16:00-16:30 - родитељски састанак за одељења I/3, I/4.
Родитељи, обавезно поведите своје прваке, јер смо за њих припремили приредбу добродошлице.
17:00-17:30- родитељски састанак за одељења V/1,V/2,V/3 и V/4.
Позивамо родитеље да уђу у школско двориште где ће их дочекати учитељи и разредне старешине њихове деце.

ДОБРО ДОШЛИ!!!

Ваша ОШ ,, Душан Јерковић"

Упутство за осмаке

Драги осмаци пред вама је табела преосталих активности до уписа у жељене средње школе