Златибор настава у природи 4.разред 12.10.-18.10.2014.

У 8ч, 12.10.2014.године учитељи: Ирена Лазаревић, Марија Галечић и Милован Миловановић са својих 77 ученика и представником агенцијеСава М( посредник Дуга турс) , укрцали су се у претходно прегладан, удобан, чист аутобус и кренули безбедно са професионалним возачима пут Златибора.

За време путовања деца су упознала крајеве кроз које смо и поред којих смо пролазили. Река Сава код Шапца, Шабац са својим фабрикама. Видели су насеља у Посавини, затим малу варошицу Коцељева и ту смо направили прву паузу где смо се одморили у предивном амбијенту Дворца Ивановић. Наставили смо ка Бранковини месту где је рођена Десанка Максимовић и стигли до Ваљева, видели реку Колубару која је задала пуно проблема у поплавама. Наставили смо пут ка планини Дивчибаре , а у даљини смо видели планине Мадведник, Маљен... Преко Дебелог брда стигли смо на Златибор око 13ч. Лагано без журбе смо изашли из аутобуса и сачекали да љубазни радници хотела изнесу наше ствари и однесу их на спратове где смо били смештени. Собе су лепе простране, чисте, купатила солидна, а кухиња у коју смо ушли на вечеру одисала је правом домаћинском атмосфером. Храна је била одлична и разноврсна и било ју је у довљним количинама. Управница Бранка је водила рачуна о сваком сегменту нашег боравка те смо се осећали „као код своје куће“.

Свако јутро уз будно око рекреатора Владе и докторке Весне смо имали јутарњу гимнастику на одличним спортским, прилагођеним деци, безбедним теренима.То је деци давало одличан подстицај и енергију за даље активности.

Обишли смо све предвиђене, важне и лепе локалитете на Златибору: Чесму краља Александра, језеро, ранч“Зова“, ранч“Пастув“, Споменик, скијалиште...А мало смо се и забавили: пијаца, биоскоп 5Д...

Наставу смо углавном реализовали у поподневним часовима и све предвиђено наставним планом и програмом је урађено, а увече смо уз чајанку резимирали догађаје протеклог дана.

У вечерњим активностима смо сви учествовали и радовали се што су нам наши ученици талентовани „покажи шта знаш и ја имам таленат“, креативни „ шиз фриз и маскембал“ и спретни „игре без граница“, наравно и паметни „квиз знања“.

Верујемо да су наши ученици као и ми учитељи понели са собом лепе успомене, да су стекли значајно искуство које ће моћи да примене у непосредној животној пракси. Да смо у њима пробудили још већу радозналост, истраживачки дух и обогатили им машту. Сматрамо да смо својим понашањем достојно представили нашу школу и да реализација ове наставе у природи на Златибору у „Сунчаном брегу“ заслужује једну велику петицу!

Прелепе слике кликните и видите овде!