Нова година - нове ознаке квалитета

Лепо је кад вас на самом почетку полугодишта обрадују сјајне вести. Данас смо добили обавештење да су два наша eTwinning пројекта добила Европску ознаку квалитета. Писали смо већ о њима, али наравно да ћемо их поменути опет. У питању су пројекти: EUROPEAN MENU: "A Brief History of Spices", за који је била задужена Наташа Станић и "Don't Throw, Let's Play", чији је реализатор била Ирена Лазаревић.
Честитамо нашим колегиницама на уложеном труду и заслуженом признању!

twining natašaitwinning irena

Годишња национална eTwinning конференција

У петак, 8. септембра, одржана је годишња национална eTwinning конференција „Роботика и вештачка интелигенција као алати за учење“. Након радионичарског дела, организована је свечана додела еTwinning ознака квалитета наставницима чије су пријаве награђене у евалуацији за школску 2022/2023 годину.
Са задовољством можемо рећи да су ознаке квалитете добиле чак две чланице нашег колектива- директорка Наташа Станић и учитељица Ирена Лазаревић. Верујемо да ће њих две наставити да развијају пројекте на којима раде, као и да ће започињати нове.
tvin

European Menu-A Brief History of Spices

У оквиру eTwinning пројекта European menu- A Brief History of Spices, у среду 18. 1 . 2023. обележили смо Светски дан Снешка Белића. Циљ овог пројекта је да се ученици различитих европских земаља упознају са обичајима других култура у које спада и национална кухиња сваке земље. Ученици млађих разреда имали су прилику да разговарају са вршњацима из Румуније уживо преко платформе Zoom. Било је ово још једно непроцењиво искуство за наше ученике у којем су безгранично уживали. Захвалност дугујемо и представницима локалних телевизија ( Сремска телевизија и телевизија Фрушка гора) који су се одазвали на наш позив и поделили нашу причу. Више слика, као и прилог са Сремске телевизије можете видети кликом на линк.

viber slika 2023-01-20 11-05-30-820

Посета нутриционисте и eTwinning

Данас је, у оквиру eTwinning пројекта ,,Кратка историја зачина", нутрициониста Немања Костадиновић одржао један мало другачији час. Предавање је било занимљиво, стекли смо доста нових сазнања и добили неке драгоцене савете. На низ питања која су деца постављала господин Немања је давао интересантне одговоре. Наши ђаци сазнали су чиме могу заменити чипс, смоки, грисине и остале укусне, али не тако здраве грицкалице.
Захваљујемо се Немањи што се одазвао на упућен позив и надамо се да је ово почетак једне нове и континуиране сарадње.
nutricionista

Кратка историја зачина

Још један пример добре праксе је у току у Душановој школи. Учествујемо у eTwinning пројекту под називом "European menu- A Brief History of Spices". Овај пројекат започели смо још прошле године кроз активности за обележавање Међународног дана језика, а ове године је настављен кроз причу о зачинима. Поред наше у пројекту учествују и школе из Грузије, Турске и Румуније. Надамо се да ћемо и на овај начин подићи свест о значају повратка здравој храни. На данашњем онлајн састанку деца су разменила називе зачина са другарима из различитих земаља, а на крају су отпевала и део Божићне песме како би их упознали са културом нашеviber slika 2022-12-20 12-07-06-297 земље.

viber slika 2022-12-20 12-07-04-327viber slika 2022-12-20 12-07-05-446